WE ZIJN GOED AANGEKOMEN!
Vakantiekolonies aan de Belgische kust (1887-1980)
Martine Vermandere
Wie ooit deelnam aan vakantiekolonies herinnert het zich nog wel: de rumoerige eetzalen, de heimwee bij het slapengaan, het zand in de boterhammen, de gemeenschappelijke douches, de kaartjes naar huis met daarop ‘We zijn goed aangekomen’. De titel heeft een dubbele betekenis en verwijst ook naar de ‘aangekomen’ kilo’s van de kinderen.
In dit boek schetst auteur Martine Vermandere de rijke geschiedenis van het fenomeen vakantiekolonies, van de opvang van arbeiderskinderen door liefdadigheidsinstellingen op het einde van de 19e eeuw tot de professionalisering van de kolonies door de ziekenfondsen na de Tweede Wereldoorlog.
Aan de hand van uniek fotomateriaal en getuigenissen van mooie en minder mooie herinneringen, voert dit boek je mee door de geschiedenis van de vakantiekolonies in al haar aspecten: van het vertrek met de kartonnen koffer, over het vieruurtje, tot het wegen van de aangekomen kilo’s.
Martine Vermandere (Gent, °1964) is licentiate Nieuwste Geschiedenis (UGent) en master Cultuurmanagement (UAMS). Ze is als coördinator en wetenschappelijk medewerkster verbonden aan Amsab-Instituut voor Sociale Geschiedenis Antwerpen.